Filtreeri postitusi

Mängimine on lapse töö

Mäng ja looming Lilleorus

Lapsed arenevad mängides. See on üks tähtsamaid tegevusi laste elus, mille kaudu nad märkavad, avastavad, uurivad ja süvenevad ümbritsevasse. Nad õpivad läbi kõigi meelte ja koguvad tarkust oma isiklike kogemuste kaudu. Need, kellel ka täiskasvanueas jääb alles võime mängida, on väga õnnelikud inimesed, kuna see on tihedalt seotud elurõõmu, hea enesetunde ja tervisega. Võttes ära võimaluse lahendada probleeme mitmekülgselt, anname mõista, et on ainult üks õige viis, kuid sellise suhtumisega ei toimu arengut. Kui laps ei saa vastavalt oma vajadusele liikuda, kogeda, tunda, mõelda, loominguga tegeleda ehk teisisõnu olla selles protsessis, mõjutab see lapse heaolu nii vaimselt kui ka füüsiliselt.


Loe lisaks

Kas minu laps on kooliks valmis?

Lapse koolitee algus toob peredele kaasa muutuse, mõnele tekitab see ärevust, teisele põnevust. Kuidas olla oma lapsele abiks, et koolitee algus oleks mõnus ja muretu?

Lilleoru Põhikooli 1. klassi õpetaja Jaanika Peeba toob välja mõned lähtekohad, kuidas lapse arengut hinnata ja vajadusel toetada.

Loe lisaks

Koolilõuna - mitte ainult kõhutäis!

Söömine ja toit on osa kultuurist olnud läbi aegade, olles midagi enamat kui ainult kõhutäide – toit on alati inimesi kokku toonud ühise laua taha. Seega õiget lähenemist toitumisele tuleks lastele tutvustada võimalikult varakult. Tänapäeva elutempo on väga kiire ja see kajastub tihtipeale ka kahjuks meie toidulauas. Süüakse kiiresti, tihti samal ajal vaadates telekat või nutiseadmes olles, mille tõttu ei pöörata tähelepanu söömisele. Selline käitumisviis võib põhjustada asjatut ülesöömist, mis tervise seisukohast pole just parim.
Loe lisaks

Unicorn Squad - kaasaegne tehnoloogiaõpetus!

Nutiseadmed kui töövahendid, mitte vaid mänguasjad 

 Aastast 2020 on Lilleoru Põhikoolis tegutsenud Unicorn Squad. See on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet. Ettevõtmine sai alguse 2018. aasta sügisel eesmärgiga äratada ja kasvatada tehnikaalast huvi laste seas läbi praktiliste ülesannete. Unicorn Squad visiooniks on kasvatada huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu. Kui esimene lend, mis alustas 2018. aasta septembris Viimsis Miiduranna külas seitseteistkümne lapsega, siis nüüdseks on jõudnud see vahva liikumine juba sadade lasteni üle Eesti ning innustab üha uusi osalejaid pakkudes tasuta vahendite ja juhistega varustatud õppekomplekte. Selle suurepärase töö eest pälvis Unicorn Squad 2020. aastal Aasta Innustaja tiitli, mis on väga suur tunnustus!

Loe lisaks

Arhiiv