Filtreeri postitusi

Unicorn Squad - kaasaegne tehnoloogiaõpetus!

Nutiseadmed kui töövahendid, mitte vaid mänguasjad 

 Aastast 2020 on Lilleoru Põhikoolis tegutsenud Unicorn Squad. See on liikumine, mis pakub huviharidusena tehnoloogiaõpet. Ettevõtmine sai alguse 2018. aasta sügisel eesmärgiga äratada ja kasvatada tehnikaalast huvi laste seas läbi praktiliste ülesannete. Unicorn Squad visiooniks on kasvatada huvi tehnika, robootika ja loodusteaduste vastu. Kui esimene lend, mis alustas 2018. aasta septembris Viimsis Miiduranna külas seitseteistkümne lapsega, siis nüüdseks on jõudnud see vahva liikumine juba sadade lasteni üle Eesti ning innustab üha uusi osalejaid pakkudes tasuta vahendite ja juhistega varustatud õppekomplekte. Selle suurepärase töö eest pälvis Unicorn Squad 2020. aastal Aasta Innustaja tiitli, mis on väga suur tunnustus!

Loe lisaks

Kõik sai alguse vanast klaverist

Muusikaline eneseväljendus on üks osa inimeseks olemisest – maailmas ei ole ühtegi kultuuri, kus muusikat ei eksisteeri. Läbi sajandite on inimene kasutanud seda enese väljendamiseks ja enesega toimetulemiseks. Tänapäeval saadab muusika meid peaaegu kõikjal - kodus, koolis, tööl, autos, bussis kui ka kaubanduskeskustes ja kohvikutes. Muusika mitte ei mõjuta ainult meie kuulmismeelt, vaid avaldab positiivset mõju inimese tervisele - leevendab stressi, vähendab ärevust, on raviks depressiooni korral, aitab lõõgastuda, parandab tähelepanuvõimet, tugevdab immuunsüsteemi, alandab vererõhku, tõstab tuju, leevendab valu ja aitab väljendada tundeid.
Loe lisaks

Lilleoru Põhikool on kogupäevakool

Kogupäevakoolideks peetakse koole, millel on vastav kogupäeva programm, kus õppetöö kestab tavapärasest kauem ning tava- ja huviõpe on omavahel üheks tervikuks seotud. Õppe kavandamine ja ajakasutus on paindlikumad, ainetunnid vahelduvad liikumise, iseseisva õppimise ja huviharidusega, mis aitab tagada õpilastele suuremat heaolu koolis. Kogupäevakool aitab saavutada paremaid õppetulemusi, kuna kasutatav õppeprogramm on vaheldusrikkam ning huvitavam ja aitab hoida laste motivatsiooni kõrgemal.
Loe lisaks